Jak narodził się pomysł na „Eat sweet & stay fit”?


Mam na imię Ewelina i jestem właścicielką i pomysłodawczynią marki " Eat sweet & stay fit". Pragnę podzielić się z Wami w jaki sposób narodził się pomysł, przedstawić wartości, jakimi kieruję się w życiu i wcielam w filozofię firmy.

Decyzję o otwarciu „cukierni dietetycznej” podjęłam kilka miesięcy temu, gdy rozważałam różne pomysły na prowadzenie własnego biznesu. Byłam pewna, że będzie to działalność związana ze zdrowym stylem życia, który jest moją ogromną pasją. Podczas rozmowy z mężem zauważyliśmy, że większość osób uwielbia słodycze. Niestety jedząc je ma wyrzuty sumienia, ponieważ zdaje sobie sprawę z konsekwencji spożywania cukru oraz pustych kalorii.

Cel stał się dla mnie jasny: wprowadzenie na rynek naturalnych słodkości, które mają wpływać pozytywnie na zdrowie i sylwetkę. Idea wydała mi się interesująca i bliska, ponieważ posiadając wiedzę o zawartości sklepowych słodkości, nie potrafiłam z czystym sumieniem serwować ich moim bliskim. Od dłuższego czasu wszystkie słodkości robię samodzielnie w domu, a przygotowywanie ich sprawia mi przyjemność. Nadmienię, że trójka moich dzieci je uwielbia, a ja jestem spokojna mając wpływ na to w jaki sposób się odżywiają.

Ponadto prowadzę coaching zdrowego stylu życia, podczas którego wspieram klientów podczas budowania nawyków mających wpływ na ich zdrowie i witalność. Obserwacje w pracy potwierdziły moje założenie, że istnieje potrzeba wprowadzenia na rynek zdrowej i dostępnej alternatywy dla tradycyjnych słodyczy. Cały czas utwierdzały mnie w tym efekty, które mogłam zaobserwować na przykładzie swoim i swojej rodziny. Po zmianie preferencji żywieniowych, zwracanie uwagi na skład podany na etykietach (czasami nieświadomość jest błoga) zaobserwowałam, że poprawiła się znacznie nasza odporność, nie wspominając o wzroście energii i pozytywnym wpływie
na sylwetkę (moja waga po trójce dzieci jest niższa niż przed pierwszą ciążą).

Wartości „Eat sweet & fit”

Stworzyłam i rozwijam (wspólnie ze wspaniałymi ludźmi) markę, pod którą podpisuję się całym sercem. Kluczowe wartości „Eat sweet & stay fit”, jak również moje własne to: uczciwość, lojalność, otwartość oraz troska o zdrowie
i jakość życia. Dlatego wszystkie nasze słodkości są przygotowywane bez użycia szkodliwych składników. Nie używamy przede wszystkim cukru, rafinowanych tłuszczy (w tym trans), pszennej mąki ani żadnych konserwantów
i ulepszaczy. Nasze wypieki przygotowujemy z wysokiej jakości produktów, a wiele z nich pochodzi z upraw ekologicznych. Natury nie da się oszukać, stąd, krótkie terminy naszych oferowanych łakoci.

Mamy ambitne marzenia i sprecyzowane cele. Chcemy, stworzyć szeroką dostępność naturalnych produktów na rynku, by nie trzeba było wybierać pomiędzy zdrowiem, a przyjemnością.
Wasze potrzeby są dla nas bardzo ważne, to one wyznaczają kierunek naszym działaniom i rozwojowi firmy. Dlatego będziemy wdzięczni jeśli zechcecie się z nami nimi podzielić. Czekamy na Wasze sugestie i wskazówki.